Rzeczy z kościółka zabezpieczone

Rzeczy z kościółka zabezpieczone Firma remontująca pałac zabezpieczyła rzeczy pochodzące z starego kościółka a od lat zalegające na strychu kościoła.


Rzeczy z kościółka zabezpieczone Rzeczy zalegały na kościelnym strychu od wielu lat. Prawdopodobnie zostały przeniesione tam po tym jak drewniany kościółek został zniszczony podczas działań wojennych. Od tamtego czasu zalegały na strychu i każdy miał do nich swobodny dostęp. Po porównaniu zdjęć wykonanych w październiku 2005 roku wykonanych przez Martina Pawlik a wykonanych w tym roku widać inne rozmieszczenie tych rzeczy a także brak świecznika i dwóch kręconych kolumn, które zauważamy na zdjęciu właśnie z 2005 roku. Po uzgodnieniu z księdzem ekipa pałacowa z początkiem marca tego roku przeniosła starannie wszystkie rzeczy do swojej pracowni sztukatorskiej. Między innymi wśród znalezionych tam rzeczy znajdują się rzeźby, tabliczki drogi krzyżowej, elementy wystroju kościółka a także tablica na której niegdyś wisiały ofiarowane wota.

KomentarzeO artykule
Dodał(a): Klaudiusz
Dodano: 19-05-2010
Kategorie: Pałac
Poleć innym
Krowiarki
Wieś w województwie śląskim położona jest o około 12 km od Raciborza i zamieszkała przez około tysiąc osób. Znajduje się tutaj kościół z 1910 roku oraz przepiękny pałac z 1826 roku.
Polub nas
wspomóż naszą stronę